Net niet, net wel.
Dat was de vraag die door de hoofden van liefhebbers in afdeling 10 speelde. Op afdeling 11 en 8 (gedeeltelijk) na stelden bijna alle afdelingen uit naar zondag. Voor die dag was de voorspelling veel beter. Die voorspelling kwam uit alleen hadden wij hier niets aan. Onze duiven werden om 5 over 11 in Rethel gelost voor een vlucht van gemiddeld 400 kilometer. De wind was veranderlijk en onderweg ontstonden behoorlijke buien. Zo erg dat op sommige plaatsen verantwoord rijden met de auto bijna niet mogelijk was. Waarom zo spelen met vuur??. Onbegrijpelijk. Onder deze omstandigheden kun je van alles verwachten en dat kwam uit. Bij ons in de club vloog maar liefst een duif 9 minuten vooruit!!!???. Dit kan natuurlijk nooit. Bij klok afslaan nog veel duiven niet thuis. Al met al was het helemaal niets. Zoals zo vaak valt de schade achteraf wel mee maar iedere duif die verspeeld wordt is in mijn ogen 1 teveel..
Bij mij was het niet anders. Als voordeel telt dat ik nog een paar duiven redelijk op tijd had waaronder mijn eerste 2 getekenden. Voorop opnieuw de 247. Zij ontpopt zich als een ware kampioensduif met 8 op 8 en de laatste 2 weken een top 10 notering. Nu weet je het natuurlijk nooit wat het seizoen verder gaat brengen. De 20 won haar eerste prijs en meteen aan de kop. Ik heb haar donderdagavond een tijdje bij de kweekdoffers gedaan. Blijkbaar zorgt dit voor extra motivatie. Of was de vlucht zo slecht dat meer van ongemotiveerde op tijd waren.
Aanvlieger.
Zaterdagavond nog een duif uit de lucht. Ik dacht dat het eentje van de vlucht was maar het bleek een jonge Belg. Ik heb de eigenaar zondag gebeld. Die had een pechweekend. Vrijdagmiddag de jongen los gelaten. Na verloop van tijd druppelden ze binnen. Hiervan waren 6 gewond waarvan 3 geruimd moesten worden. Van 20 stuks heeft hij tot op dit moment niets meer vernomen. Totdat ik belde. DE liefhebber woont in Brugge en de duif heeft een mooie afstand afgelegd. Wij hebben besloten de duif aan de Boonackers te laten zitten en uit te laten vliegen met mijn eigen jongen. Dat hij zij inmiddels 2 keer gedaan en ze blijft.
Weg.
Vanmorgen was het weer prima dus opnieuw de jongen los. Die hoef ik nu niet meer naar buiten te jagen. In een mum van tijd is alles naar buiten en is het koppel binnen de kortste keren uit beeld. Het blijft altijd spannend. Na dik een half uur komt het koppel terug. Ze vliegen bij huis nog wat rond totdat ik de vlag weg haal en de gekleurde kleppen naar beneden doe. Zonder te roepen stuiven ze naar binnen. Mooi dat duiven dus kleuren kunnen herkennen en mooi voor de buurt want ik hoef niet meer te fluiten. Zelfs anderhalf uur na los laten kwamen nog duiven terug. Ze zijn dus gezond, dat mag duidelijk zijn.
Niets.
Mijn jongen hebben op een enting van paramyxo en pokken na, nog geen medicijnen gehad. Die krijgen ze overigens ook niet. Vanaf het spenen krijgen mijn jongen iedere dag TKK door het water. Iedere dag. Ik weet bijna zeker dat geen duif het geel heeft. De oude duiven hebben ook het hele jaar nog geen geel gehad, tenminste niets gevonden. En de zogenaamde colibesmetting komt voort uit een geelbesmetting. Heb je het geel onder controle dan ben je de colibesmetting een stap voor. Daarnaast krijgen de duiven regelmatig balance over het voer. Hierdoor hebben ze een betere spijsvertering.