Snel.
De tijd vliegt voorbij. Nog 3 vluchten en het seizoen 2017 is ten einde. Onvoorstelbaar maar bij het ouder worden lijkt de tijd sneller te gaan dan ooit. Afgelopen vrijdag werd bekend gemaakt dat de duiven niet naar Zolder gingen maar naar het meer Westelijk gelegen Duffel. Prima toch. Maken ze meer kilometers dacht ik bij mij zelf. Toch hier en daar nog op en aanmerkingen. Mij maakt het niets uit waar ze heen gaan. De duiven al helemaal niet.
Goed.
Ik kon weer tevreden zijn. Daar waar ik wel eens op sociale media lees dat liefhebbers die 1 tot en met 4 vliegen ontevreden zijn, was ik met 2 en 5 dat wel. Goed, in de breedte mag het allemaal wel wat beter maar dat heb je zelf niet voor het zeggen. Alles was zaterdagmiddag terug en dan kijk ik terug op een mooie vlucht. Mijn eerste was de 062. Die komt uit een zoon van de Belg 96 met een zoon van Tess. Zijn moeder is de 727. Zijn broer, de 061, was de eerste vlucht mijn eerste. Opvallend dat ik bijna alle vluchten doffers als eerste krijg. En ik vlieg alleen met duivinnen. De winter wordt dat betreft een tijd van bezinning. Het zou zo maar eens kunnen dat volgend jaar de doffers toch weer mee gaan.
Traning.
Belangrijk of niet? Volgens mij wel maar over de duur valt te twisten. Ik hoor steeds meer ideeen hierover. De een vindt het belangrijk dat ze een uur of langer trainen, de ander vindt dit niet. Zelf denk ik dat sprake van opbouw moet zijn. In het begin rustig aan om daarna volle bak te gaan. Als het spel op de wagen zit en de basisconditie is goed, hoeft een duif van mij niet langer dan een half uur per dag goed te trainen. Die mening deelde de grootmeester van deze week met mij. Niet de duur maar de wijze waarop ze trainen vond hij belangrijk. Het moet een tijdje hard gaan. Als het tempo minder wordt kun je ze beter binnen roepen. Die mening deel ik dus. Afgelopen week hebben mijn jongen op maandagmorgen dik een half uur getraind. Dinsdagmorgen een lapvlucht van 25 kilometer en woensdagmorgen weer een half uur bij huis. Donderdagmorgen regende het en bleven ze binnen. In totaal dus nog geen 2 uur training maar toch vroeg duiven pakken. Het kan dus.
One eye cold.
Ik weet niet hoe het bij andere liefhebbers gegaan is maar bij mij was het euvel binnen een paar dagen verdwenen. Deze virus kan dus snel en effectief met Balance opgelost worden. Ook had ik de afgelopen week geen nieuwe exemplaren meer. Dus, zonder medicijnen kun je ook dit probleem oplossen. In de sport, en in feite overal, is het zo dat het gebruik van antibiotica op korte termijn een klein stapje vooruit betekend. Op lange termijn ga je zeker 2 tot 3 stappen terug. Kijk maar naar welke sport dan ook. Het is een noodzakelijk kwaad. Goed voor de beurs van de verkoper, slecht voor het lichaam. Voor de zekerheid vanavond de duiven nog maar even laten controleren. Gezien de prestaties moet dit geen problemen opleveren.