Na een tijd van behoorlijke verliezen komen de laatste tijd regelmatig duiven thuis die al een tijdje onderweg zijn. En ja, wat moet je hiermee. Weinig ervaring en laten overwinteren zorgt opnieuw voor verliezen in het voorjaar. Gelukkig is er nog tijd om hierover na te denken.
Opnieuw heel slecht.
Afgelopen weekend stond de laatste vlucht met de jongen op het programma. Hoopvol werd door de toppers van onze club naar deze vlucht uitgekeken. En net als afgelopen jaar werd het een teleurstelling. 176 Duiven werden ingekorfd en slechts 25 hiervan wisten op de uitslag te komen. Onder de ingezette duiven waren ook een aantal van een overnacht speler. Tel je die niet mee dan was het eindresultaat nog steeds teleurstellend. De rest had mooie, gladde vogels mee. Voorgaande weken prima gepresteerd en dan dit. En een verklaring hiervoor heeft niemand. Waren ze misschien toch niet goed genoeg? In ieder geval leek het wel een copy van 2025. Ook toen een hele slechte prestatie van onze vereniging met amper duiven op papier. Gelukkig hoefde ik mij hierover dit jaar geen zorgen te maken. Ik had ze niet mee. Iets met veren en verduisteren.
Meevaller.
Ik had voor de vlucht uit Weert een paar exemplaren, waar nog een paar veren opzaten, ingezet. Met een harde wind van achteren ging het zoals verwacht hard. Boven verwachting kreeg ik toch 2 behoorlijk vroege duiven. Beide exemplaren stammen van de Belg 96 af. In de club goed voor goud en zilver. Het is nog steeds onvoorstelbaar hoeveel goede prijswinnaars van haar rondvliegen. Zo was ook de eerste duif van een clubgenoot een afstammeling van haar. Goed voor de volgens mij 49e van het hele concours uit Reims.
Dieptepunten
Veel is gebeurd met als dieptepunt voor mij de late lossing uit Rethel. Hiervan zijn behoorlijk veel oude duiven achter gebleven. Een deel van wat terug kwam kon achteraf niet meer gespeeld worden. Een vluchtverslag van deze vlucht is aan de liefhebbers nooit gedeeld. Misschien wel nooit gemaakt maar een verklaring van bestuurskant had best gemogen. Ook de jonge duivenvlucht vanuit Marche had in mijn ogen nooit plaats moeten vinden. Toch gebeurd(als enige afdeling) met alle gevolgen van dien. Overigens kunnen benadeelde liefhebbers ook best zelf in de spiegel kijken. Ze hoefden namelijk niet mee te geven. Ook het niet functioneren van verluchting in de aanhanger is voor mij een doorn in het oog. Het zorgt voor oneerlijke concurrentie waarbij liefhebbers in onze club op voorhand geen goede prestatie neer kunnen zetten. Dit moet echt veranderen alhoewel ik hier zo mijn twijfels over heb. Met iedere keer beterschap wensen ga je de oorlog niet winnen.
De laatste
Komend weekend de afsluiting van dus een wel heel bewogen jaar op duivengebied. Vrijdag maar eens kijken welke nog het best in de pluim zit. Het zullen niet veel zijn. Het weer lijkt op dit moment geen spelbreker te worden. En met een wind van achter kan er in principe ook weinig mis gaan. Allemaal succes.